Konec školního roku za

V sobotu 12. 9. 2015 byl v 11:00 sraz na stálé službě. I přes problémy s autem, a to vybitou baterií, se nám přeci jen podařilo vyjet. Na Kuks jsme dorazili těsně před 13 hodinou, což bylo ideální z pohledu programu akce. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, no prostě, co více si přát. Program byl velmi bohatý.

Stánků s ochutnávkou vín, holandských sýru a dalších bylo nesčetně. Každý si přišel na své. U vstupu jsme obdrželi sklenku na víno na degustaci. Každý si mohl zakoupit žetony, za které poté ochutnával vína u jednotlivých stánků. Ve 13:00 byl slavnostně puštěn tradiční proud vína po schodišti přímo naproti Hospitalu. Přes masu lidí jsme se bohužel nedokázali probojovat až na místo, a tak jsme vše sledovali z povzdálí. Návštěvníků bylo opravdu mnoho, ani organizátoři nepočítali s takovou návštěvností. Také jsme měli možnost prohlídky Hospitalu, která byla spolu s degustací ve vinných lázních v ceně vstupenky. Ti, které neláká historie, navštívili jarmark s ukázkou řemesel. Dále bylo k vidění sokolnictví, děti mohly navštívit dětskou zónu aj. Ve slunném počasí byla také příjemná prohlídka vinné galerie, která se nachází v podzemí, kde bylo příjemně chladno. Bohužel jsme našli také nedostatky, a to v podobě stánků s občerstvením. Ačkoli byla možnost zakoupit sýry, burčák, langoše, guláš, bramboráky, sejkory, klobásy a jiné dobroty, tak postupně začalo již brzy vše docházet. Navíc se tvořily dlouhosáhlé fronty a stánkáři nestíhali.

 

Po celou dobu trvání vinobraní probíhal také bohatý kulturní program. Všichni jsme se velice těšili na vystoupení hudební skupiny „Nešlapeto“, v které zpívá paní učitelka Červenková. Hráli opravdu skvěle, lidé byli nadšení a všem se to moc líbilo, před pódiem se dokonce objevil i hlouček tanečníků.

Po příjemném posezení u hudby jsme spokojeni nasedli do auta a vyrazili zpět směr Janské Lázně.

Akce se nám moc líbila a příští rok určitě pojedeme znovu.

Fotogalerie ke zhlédnutí ZDE

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídky práce pro OZP

Počítadlo návštěv

Dnes 12

Včera 12

Týden 50

Měsíc 193

Celkem 41431

Facebook

Doporučujeme

vozejkov.cz
vozickar.com

Podporuje nás

joomlashine.com

Kurzovní lístek

Nahoru